Már tele vagyunk díszpárnákkal, így most a táskák lettek a kedvenceim. Bár lassan ezekből is sok van, de hangulatunk szerint cserélgethetjük őket. Ez a cicás táska ráadásul kifordítható lett, 2 in 1. Az ilyet is szeretjük 🙂 Eddig még nem írtam le, hogyan készítem ezt az egyszerű fazont, ezt most pótolnám is nektek, hogy bárki nyugodt szívvel nekivághasson. Egyáltalán nem nehéz, pontosan kell szabni és varrni, ennyi a titok. Néha az ötletelés több időt vesz igénybe, mint az elkészítés. Az ötlet itt nem teljesen saját, megtetszett egy táska a neten, csak ott a macskák nem varrva voltak, hanem szitanyomással készültek. Más színekkel, kicsit más formákkal, sőt a táska fazonja sem ilyen volt.
Gyorsan felvázlatoltam a táska tervét, méretekkel, színekkel.
Kerestem cica sziluettet a neten, amit körberajzoltam és kivágtam papírból. Speciel itt ki sem nyomtattam a letöltött képet, hanem a monitorra rakott papíron rajzoltam körbe 🙂 Ezt a sablon használva kivágtam egy kisebb és egy nagyobb macska alakot fekete anyagból.
A vázlat alapján kiszabott részek elkészülte után jött az összevarrás.
Középen összevarrtam az elejéhez való két különböző színű anyagot.
Majd rákerültek a macskák is. Itt még csak felgombostűzve vannak, sűrű cikkcakk öltéssel rögzítettem őket.
Az elejét és hátát két oldalt és alul összevarrtam, a sarkokat nem!
Ezután úgy széthajtottam, hogy ez az előző oldal varrás kerüljön középre, és egymásra hajtogattam a sarkokat. Ezeket varrtam össze.
Ezzel a külső rész kész. Ki lehetett fordítani.
A belseje pont ugyanígy készült, de azt nem fordítottam színére, hanem enélkül helyeztem a külső részbe, és összetűztem 1 cm ráhagyással őket. Így lesz kifordítható a táska, mivel varrások, rojtosodó anyagszélek nem lesznek egyik oldalán sem.
A fülekhez kivágott csíkoknál a ráhagyásokat mindkét oldalon erősen visszahajtottam. Én most kézzel csináltam, de érdemes levasalni. Majd összetűztem, levarrtam. Azon az oldalon, ahol csak hajtva van az anyag, csináltam “álca” varrást, hogy szimmetrikus legyen.
Az elkészült füleket az oldalvarrásoktól 7-7 cm-re az összeillesztett táskába tűztem, majd összevarrtam körben. Itt derül ki mennyire pontosan szabtunk, mert a külső és belső résznek pont egyformának kell lennie, különben ráncolódna az anyag.
A füleknél kapott még egy-egy kereszt irányú varrást, hogy nehogy kiszakadjon. Érdemes, mert különben csak 1 varrás tartja a megtömött táska súlyát. és biztos meg lesz jól tömve, legalábbis nálunk így szokott lenni. 🙂
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: