Jobb mint volt

Dobozok és csillagok

Ahogy megyünk ki a nyárból, úgy lesz egy megint egyre több időm. Nyaralás is volt, új munkahely is akadt, sőt a lakás átfestésébe is belevágtam. És ahogy ilyenkor szokott, jönnek az új ötletek, mit kellene átvariálni még. Ráadásul még új számítógépem is lett, ami szintén fennakadást okozott a hírfolyamban 🙂 De lassan feláll a rendszer, visszatérnek a hétköznapok. Nos… hát nálunk van pár doboz. Ilyen is, olyan is. Szerintem praktikus, mindent elrejt, amit nem igazán raknék egyébként ki a polcra. Gondoltam, szépészeti beavatkozásnak teszek ki egy-két darabot, elsőként egy IKEA Dröna tároló dobozra vetettem rá magam. Szimpla fekete volt, már eléggé meguntam. A sok feketét is, de ezt a dobozt is rendesen.

előtte

Segítségem egy tányéralátét és némi ruhafesték volt. A tányéralátétből secperc stencil lett, naná hogy csillag 🙂 Ráragasztottam maszkolószalaggal a doboz egyik oldalára, és a Pentartos fehér textilfestéket hengereltem rá. Sajnos, balga módon, csak egész kicsi tubussal vettem, úgyhogy csak egy csillagra lett elegendő a benne lévő mennyiség (másra is használtam már), meg kellett állnom a csillagozásban. Igazából még át sem vasaltam a festéket, mert mosva úgysem lesz, kopni sem nagyon fog. Bár majd kiderül, hogy ez rossz ötlet volt vagy sem…

csillag 1

csillag 3

csillag 2

csillag 4

csillag 5

Aztán cipősdoboz és dekorfólia következett. Ilyenekben általában nem a polcokon tárolunk, hanem megbújnak a gardróbban, szekrény aljában. De nekem kellett a polcra pár darab. Lemértem a doboz bevonandó oldalait és az alapján kivagdostam a megfelelő darabokat az öntapadós fóliából. Az így bevont darab már jó lett a nagy csillagos doboz társának. Még egy cipős dobozt találtam, de annak a színe tetszett, így arra csak a KIKben vásárolt krétával írható címke lett ragasztva. Szeretem az ilyen ripszropsz munkákat, főleg ha tetszik az átváltozás.

doboz hozzávalók

doboz sarkok kivágva

doboz levágva

doboz ragasztás

doboz félig

doboz kész

doboz tetővel

A végeredmény pedig….tökéletesen illik a nappali új külsőjéhez ( na erről majd még fotózok, írok).

2

1

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!