Ahogy megyünk ki a nyárból, úgy lesz egy megint egyre több időm. Nyaralás is volt, új munkahely is akadt, sőt a lakás átfestésébe is belevágtam. És ahogy ilyenkor szokott, jönnek az új ötletek, mit kellene átvariálni még. Ráadásul még új számítógépem is lett, ami szintén fennakadást okozott a hírfolyamban 🙂 De lassan feláll a rendszer, visszatérnek a hétköznapok. Nos… hát nálunk van pár doboz. Ilyen is, olyan is. Szerintem praktikus, mindent elrejt, amit nem igazán raknék egyébként ki a polcra. Gondoltam, szépészeti beavatkozásnak teszek ki egy-két darabot, elsőként egy IKEA Dröna tároló dobozra vetettem rá magam. Szimpla fekete volt, már eléggé meguntam. A sok feketét is, de ezt a dobozt is rendesen.
Segítségem egy tányéralátét és némi ruhafesték volt. A tányéralátétből secperc stencil lett, naná hogy csillag 🙂 Ráragasztottam maszkolószalaggal a doboz egyik oldalára, és a Pentartos fehér textilfestéket hengereltem rá. Sajnos, balga módon, csak egész kicsi tubussal vettem, úgyhogy csak egy csillagra lett elegendő a benne lévő mennyiség (másra is használtam már), meg kellett állnom a csillagozásban. Igazából még át sem vasaltam a festéket, mert mosva úgysem lesz, kopni sem nagyon fog. Bár majd kiderül, hogy ez rossz ötlet volt vagy sem…
Aztán cipősdoboz és dekorfólia következett. Ilyenekben általában nem a polcokon tárolunk, hanem megbújnak a gardróbban, szekrény aljában. De nekem kellett a polcra pár darab. Lemértem a doboz bevonandó oldalait és az alapján kivagdostam a megfelelő darabokat az öntapadós fóliából. Az így bevont darab már jó lett a nagy csillagos doboz társának. Még egy cipős dobozt találtam, de annak a színe tetszett, így arra csak a KIKben vásárolt krétával írható címke lett ragasztva. Szeretem az ilyen ripszropsz munkákat, főleg ha tetszik az átváltozás.
A végeredmény pedig….tökéletesen illik a nappali új külsőjéhez ( na erről majd még fotózok, írok).
















Kommentek