Jobb mint volt

DIY Bringatartó transzferált logoval

Gyermekem apja egy nap átküldött egy fényképet, hogy tudnék-e ilyesmit  csinálni neki? Egy bringatartó volt, rétegelt lemezből. Naná, sőt még le is festem, volt a válaszom. Úgyhogy összedugtuk a fejünket, és megterveztük a saját tartónkat. Az idei Bringaexpora kellettek (mert összesen 7 készült), a Massive Bikes standjára. Még a cég lógóját is rátettük, amit transzfertechnikával oldottam meg. De lássuk, hogy is készült.

DIY bringatartó

Elsőként a tervezés. Ehhez kartonból kivágtuk a szükséges darabok sablonjait. Hozzá is próbáltuk egy kerékhez, hogy megfelelő magas legyen, és stabilan álljon majd.

bringatartó tervezés 2

bringatartó tervezés

Ezután a sablonok alapján levágattuk 15 mm rétegelt lemezből a darabokat. Ez volt a prototípus. De kiderült, hogy az íves vágás a legdrágább, úgyhogy a végleges darabokat szögletesre vágattuk már. De festés nélkül, és összeállítva így nézett ki az első darab. Távtartónak majd 40 mm vastag, méretre vágott és átfúrt farudak szolgálnak majd.

bringatartó natúran

Az összeállított tartókat (csavarok és némi faragasztó rögzíti) 3 rétegben lefestettem zománcfestékkel. Szerencsére, mivel gyalult és kezeletlen fáról volt szó, sem csiszolni, sem zsírtalanítani nem kellett. Nem nagyon bántam 🙂

bringatartó festés

bringatartó száradás

Ezután következett a transzferálás. Én Almawin-t (öko zsíroldószer) használok, ami narancs illóolajat tartalmaz. Ez az illóolaj a titok, amiért használható transzferálásra. Ne kérdezzétek, hogy és miként működik, nem nagyon értem, de működik. Ezt az üveget, kb 2 éve használom, és alig fogyott belőle a sok transzferálást követően sem. Szóval kiadós. Ez az egyik fontos hozzávaló. A másik a vízszintesen tükrözve, LÉZER(!!!) nyomtatóval kinyomtatott motívum, amit fel szeretnénk tenni a felületre. Tintasugaras nyomtatás nem megfelelő hozzá. Ezenkívül fültisztító pálcikák és kiskanál lesz még a segítségünkre.

bringatartó transzferek kivágás

bringatartó transzferkészítés hozzávalók

A mintát arccal a felületre illesztettem, sőt le is ragasztottam, hogy ne mozduljon el.

bringatartó tanszferkészítés felragasztás

Almawinnel mérsékelten átitatódott fülpálcikával átkentem a minta részeit. Arra kellett vigyáznom, hogy ne vigyek fel túl sok szert a papírra, mert akkor a minta elmosódik. Ha sok került rá, inkább kicsit vártam, mielőtt tovább léptem volna. Elég gyorsan párolog, az illóolajnak köszönhetően, úgyhogy pár másodperc erre elég.

bringatartó transzfer készítés pálcika

Ezután kiskanál domború részével átmasszíroztam a papír azon részeit, ahol a minta volt. Lassan, kisebb részletekben haladva, de figyelve, hogy mindenhol járjon a kanál. 

bringatartó transzfer készítés kanál

Mindenhol átragadt a fára, és nem elfolyva jelent meg a minta. Meg kell várni a teljes száradást, elpárolgást és aztán lett végleges. Azt figyeltem meg, hogy enyhén a festéket is megoldja a cucc, tehát vissza kell keményednie. Utána már csak levakarni lehet a transzferált részt.

bringatartó kész transzfer 2

bringatartó kész transzfer

És hogy milyenek lettek a tartóim? Hát íme, a kiállításon készült pár kép róluk!

bringatartó bevetésen

bringatartó standon

IMG_3995

IMG_3967

IMG_3969

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!