Mindig ki akartam próbálni. A mélytűzést. Kapóra jött a lomtalanítás, ahol szereztem egy régi fadobozt. Masszív darab volt, régi festékréteggel. A fadobozok a mániáim (van egypár…dobozom és mániám is 🙂 ), egyértelmű volt, hogy nem hagyom a kupacon. Aztán volt itthon természetesen textil, kiselejtezett polc, szivacs és bútorgörgők. Ez utóbbi is a lomizásból. Ezekből az összetevőkből “kotyvasztottam” ezt a kis tárolót. Ülni is lehet rajta, fel is nyitható, gurul és még fogantyúja is van. Pöpec 🙂
Az öreg festéket el kellett távolítani először, jött a kromofág. Nem vagyok oda ezért a vegyszerért, de működik, az tény. Fél óra alatt megtisztítottam vele az egészet. Aztán a kombó: 1 réteg harzo + 3 réteg zománc. Ebben az esetben az alapozót is hengerrel vittem fel, és a jövőben mindig így fogok tenni. Nem is tudom eddig minek ecseteztem, olyan szépen lehet vele dolgozni, hogy csuda.
A tároló tetejéhez egy kiselejtezett polc lett méretre vágva. A mélytűzéshez szükséges lyukakat előre megterveztem, kijelöltem és fúrtam. Nagy tervezés nem volt, hiszen csak 5 db gombot fogok felrakni, de a távolságokat azért kiszámoltam, hogy arányos és pontos legyen.
Erre ragasztottam fel a szivacsot. Nem volt itthon vastag szivacsom, úgyhogy 3 cm vastag szivacsokat ragasztottam össze. A lyukakat átjelöltem erre is, és lyukasztóval kinyomtam.
A következő rétegek a vlies és az anyag lesz. A vliesen is kilyukasztottam a gombok helyét, rögzítettem, majd ráterítettem a kárpitomat és az előre behúzott gombokat is előkészítettem. A tűzött ágyvégnél magam húztam be a gombokat, szenvedtem is vele, ezért most elvittem a gomboshoz és ott megcsinálták. 50 ft volt darabja, ennyiért nem fogok szenvedni 🙂
Elsőnek a középső gombbal rögzítettem az anyagot, onnan haladtam kifelé. A hajtásokat egyenletesen elosztva jött minden következő. A kivezető pipáknak a szivacsot is bevágtam egész a széléig, azoknál a gomboknál, amelyek a legszélsők voltak. Ebben az esetben 4 db 🙂 De ha 1254 db gombot raktam volna fel, akkor is ezt érdemes lett volna megcsinálni. Ettől a külső hajtást kicsit be lehet húzni a szivacsba is. A gombok madzagját hátul rögzítettem, jó markosan be kellett őket húzni, hogy szinte a fáig besüllyedjenek.
A gombozás után az anyagot körben letűztem, középről kifelé haladva, legvégére hagyva a sarkok kialakítását. Ezen a képen még a sarokhajtogatás előtt vagyok 🙂
A felesleges anyagot és madzagokat levágtam, és vékony textilt lőttem fel alulra. Két zsanér és egy távtartó szolgálja, hogy a tető kinyíljon és azért ne szakadjon ki/le a dobozról. A távtartó is újrahasznosított, Ikeás polc falhoz rögzítő szalagját használtam fel.
Alulra felkerültek a görgők, és már majdnem kész volt. Az i-re a pontot kenderzsineg tette fel, amit fogantyúnak szántam rá. Fúrtam pár lyukat, és egyszerű csomókkal rögzítettem a zsineget, kész a rusztikus fogantyú is, szerintem kellett ez még rá, enélkül olyan csupasz volt az oldala.
Most van egy gurulós-mélytűzött-kárpitozott ülőke-tárolónk. Minden háztartásban kell egy ilyen, nem? 🙂
Mentés
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: